MENU...
EN PL
Facebook
EN PL
 

Marek Kucharski

Absolwent Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył również Podyplomowe Studia Public Relations w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN w Warszawie. Obecnie jest doktorantem na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Przez ponad dwadzieścia ostatnich lat jest aktywny zawodowo zajmując się dziedzinami bezpośrednio i pośrednio związanymi z językiem angielskim i kulturą angielskiego obszaru językowego. Jako dziennikarz, tłumacz i autor licznych podręczników do nauki języka angielskiego oraz publikacji metodycznych, zaangażowany jest w promowanie wiedzy o języku angielskim, stosując innowacyjne metody, w sposób pełen wigoru ujawniając swoją fascynację językiem i jego kulturą, wzbudzając przy tym prawdziwe emocje jak również rozbudzając potrzebę kulturowych poszukiwań w odbiorcach swoich przedsięwzięć, wyrażanych zarówno słowem jak i piórem. Mistrz słownej narracji, Marek ujawnia swoje zainteresowanie i zaangażowanie w badanie tych dziedzin kultury, których reinterpretacyjny potencjał niesłusznie został uznany za wyczerpany, przekraczając tym samym granice tradycyjnych poszukiwań naukowych.

Na co dzień, Marek pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w szkole „Wierchy” w Krakowie. Prowadzi również kursy języka angielskiego jako obcego, jak też zajęcia z Historii i Kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego badania naukowe oraz temat pracy doktorskiej dotyczą związków intermedialnych i intertekstualnych pomiędzy literaturą brytyjską i malarstwem.

 

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)