MENU...
EN PL
Facebook
EN PL

Kultura na nowo odkrywana, definiowana, interpretowana...

Wydaje się, ze wyrażenie przyimkowe na nowo najlepiej oddaje charakter działalności Fundacji "Projekty z kulturą". Niezależnie od tego czy jest to eksploracja terytorium muzyki, sztuk wizualnych, czy też literatury, badamy te obszary świadomi, że mogą być one dobrze znane, lecz postrzegane w stereotypowy lub tendencyjny sposób. W naszej działalności zajmujemy się zjawiskami, lecz przede wszystkim ludźmi, których twórczość i biografie pełne są luk i niezrozumienia, będąc przez to bądź to nieznane, lub niesłusznie skazane na zapomnienie.

Reprezentujemy zupełnie różne dziedziny działalności naukowej. Anna jest pianistka, Marcin zajmuje się lingwistyką stosowaną, będąc przy tym muzykiem-amatorem. Marek jest kulturoznawcą, dziennikarzem i autorem podręczników do języka angielskiego. Jest, jednak, jedna wspólna cech, która nas łączy. Każde z nas zaangażowane jest w nauczanie, rozumiane w najszerszym tego słowa znaczeniu. Anna jest Profesorem w Krakowskiej Akademii Muzycznej. Marcin Starszym Wykładowcą w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego jak również Dyrektorem Instytutu Filologicznego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu. Marek zajmuje się praktyczna nauką  angielskiego oraz historią i kulturą krajów angielskiego obszary językowego w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest również nauczycielem angielskiego w prywatnej szkole „Wierchy” w Krakowie.

Nasze zawodowe inklinacje musza mieć zatem wpływ na charakter naszych projektów. Intencją, którą się kierujemy jest edukowanie wszystkich zainteresowanych naszą działalnością w obszarze faktów, szczegółów i pojęć, które są nieznane, lekceważone lub zwyczajnie zapomniane. więcej>>>

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)